خواص زعفران

خواص زعفران: گیاه زعفران دارای خواص متعددی برای سلامتی است. برخی از مهمترین خواص زعفران و مزایای زعفران عبارت است از: توانایی بهبود سلامت تنفس، بهینه سازی سیستم گوارش، از بین بردن درد، بهبود الگوهای خواب، کاهش خونریزی، تقویت سلامت قلب، افزایش گردش خون، پیشگیری از دیابت، تقویت استخوان ها و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن.

 خواص دارویی زعفران

زعفران قائنات حاوی بیش از 150 ترکیب مختلف از جمله کاروتنوئیدها، سافرانال، کروسین، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد بیوشیمیایی است. همچنین در زعفران مواد معدنی و ویتامین‌های B6، B2، B1، ویتامین C و دیگر مواد مغذی مورد‌نیاز بدن که برای سلامتی انسان ضروری هستند وجود دارد.

 خواص زعفران: افزایش ایمنی بدن

اگرچه مردم اغلب به ادویه هایی مانند زعفران به چشم طعم دهنده ی مواد غذایی نگاه می کنند، اما این نوع ادویه جات دارای مقدار زیادی مواد مغذی ویژه با خواص فراوان هستند.

یکی از خواص زعفران افزایش ایمنی بدن است. زعفران مقداری ویتامین C یا همان اسید اسکوربیک دارد که برای سلامتی انسان مهم است. همه می دانیم که گلبول های سفید اولین خط دفاعی بدن در برابر بیماری هستند. ویتامین ث یا همان اسید اسکوربیکی که در زعفران وجود دارد، روند تولید گلبول های سفید خون را افزایش می دهد؛با افزایش گلبول های سفید خون، سیستم دفاعی و ایمنی بدن تقویت می شود.

خواص زعفران: افزایش گردش خون

زعفران می تواند به عنوان تقویت کننده انرژی، موثر عمل کند و با افزایش گردش خون، سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. غلظت بالای آهن به این معنی است که زعفران گلبول های قرمز خون شما را افزایش می دهد که در نتیجه با رساندن اکسیژن به اندام های بدن، باعث افزایش گردش خون می شود.

 خواص زعفران: محافظت از سلامت قلب

یکی از اهداف برتر در سلامت انسان امروز، بهبود سلامت قلب است. یک راه ساده برای محافظت از سلامت قلب، مصرف مواد دارای پتاسیم مانند زعفران است.

پتاسیم یک گشادکننده ی عروق بدن است و باعث جلوگیری از افزایش فشار خون و فشار روی شریان ها می شود. این اتفاق باعث محافظت از قلب شده و می تواند حملات قلبی و سکته مغزی را از بین ببرد.

 خواص زعفران: کنترل دیابت

دیابت یکی از خطرناک ترین و گسترده ترین شرایط در دنیای امروز ما است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از خواص زعفران که دارای اهمیت زیادی است، کنترل دیابت است.

اگر از بیماری دیابت رنج می برید، بهتر است که از زعفران استفاده کنید. سطوح قابل توجه منگنز که در زعفران وجود دارد، می تواند به بدن شما کمک کند تا سطح قند خون خود را بهینه سازی و کنترل کند.

 خواص زعفران: کاهش اضطراب

یکی از خواص زعفران که بسیار شناخته شده و معروف است، از بین بردن افسردگی خفیف و بهبود خلق در کسانی است که به طور منظم آن را مصرف می کنند.

بسیاری از ترکیبات فعال زعفران بر روی سیستم غدد درون ریز تاثیر می گذارند و می توانند به آزاد سازی هورمون های مفید که سلامت ما را حفظ می کنند، کمک کنند. زعفران توسط سازمان های تحقیقاتی متعددی به عنوان یک گیاه ضد افسردگی طبیعی مورد ستایش قرار گرفته است.

 خواص زعفران: تقویت قدرت استخوانی

برخی از مواد معدنی و ترکیبات آلی زعفران، سبب جذب مواد مغذی بهینه به ویژه کلسیم می شوند. با به حداکثر رساندن مقدار جذب کلسیم از غذا، بدن فرصتی بهتر برای بهبود تراکم مواد معدنی استخوان به دست می آورد و باعث جلوگیری از شروع بیماری هایی مانند پوکی استخوان و دیگر بیماری های مربوط به سنین پیری می شود.  

 خواص زعفران: بهبود عملکرد عصب

خانواده ویتامین B که اغلب در سلامت انسان نادیده گرفته می شود، نقش مهمی در بدن ایفا می کند. در زعفران مقدار زیادی از ویتامین B6 وجود دارد که می تواند با جلوگیری از برخی اختلالات خطرناک، به عملکرد سیستم عصبی بدن کمک کند.

 خواص زعفران: ضدافسردگی

تسکین درد همیشه یک دارایی ارزشمند از یک گیاه یا یک درمان طبیعی است و سافرانال کامپانال کاملی در زعفران به عنوان یک آرام بخش برای بسیاری از بیماران عمل می کند. این اقدام آرام بخش می تواند به کاهش درد، کاهش اضطراب و استرس، بهبود الگوهای خواب و کمک به کاهش ذهن و بدن کمک کند، که همیشه یک چیز خوب است!

 خواص زعفران: جلوگیری از سرطان

یکی از مهم ترین خواص زعفران پیشگیری از سرطان است. با ترکیب شدن بیش از 100 ماده مختلف که در زعفران وجود دارد، آنتی اکسیدان ها ظاهر می شوند.

ده ها ترکیب آنتی اکسیدان در زعفران وجود دارد که بسیاری از آنها با خنثی کردن رادیکال های آزاد، (فرآورده های خطرناک متابولیسم سلولی) می توانند از جهش یا مرگ سلول های سالم جلوگیری کنند. این باعث افزایش سلامت عمومی سیستم ایمنی بدن می شود.

زعفران به طور خاص می تواند از ابتلا به سرطان یا گسترش سرطان در بدن، جلوگیری کند.

 خواص زعفران: کاهش اختلالات معده

یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین کاربردها و خواص زعفران کاهش ناراحتی معده و نفخ بیش از حد شکم است. ماهیت آرام بخش و ضد التهابی زعفران باعث آرام کردن معده شده و التهاب را کاهش می دهد. زعفران باعث می شود چیزهایی مانند یبوست، نفخ، گرفتگی و سایر شرایط جدی مانند زخم معده برطرف شود.

 خواص زعفران: درمان التهاب و کاهش درد

درمان التهابات موضعی و کاهش درد، یکی دیگر از خواص زعفران است. برای افرادی که از آسیب های ورزشی، آرتریت، نقرس و سایر شرایط التهابی رنج می برند، این یک درمان فوق العاده است. همچنین برای درمان زخم ها و زخم های موضعی، آنتی اکسیدان های موجود در زعفران می تواند سرعت روند بهبود را افزایش دهد.

 احتیاط: مصرف زعفران در دوزهای بالا می تواند به طور بالقوه خطرناک باشد، زیرا غلظت بالای مواد تشکیل دهنده فعال می تواند اثرات زیادی بر روی بدن داشته باشد. با این حال، در دوزهای کوچک معمولا زعفران دارای عوارض جانبی شایع یا خواص آلرژیک نیست.

 

ارزش غذایی زعفران چیست ؟

کالری

 ۶  در دو گرم مقدار مصرف روزانه

کربوهیدرات

۱.۲ گرم

پروتئین

۰.۲ گرم

چربی

۰.۱ گرم

فیبر

۰.۱ گرم

منگنز

۰.۶میلی‌گرم  (۲۸ درصد از مقدار توصیه شده‌ی روزانه)

ویتامین C

۱.۶ میلی‌گرم (سی) (۳ درصد از مقدار توصیه شده‌ی روزانه)

منیزیم

  ۵.۳ میلی‌گرم  (۱ درصد از مقدار توصیه شده‌ی روزانه)

آهن

۰.۲ میلی‌گرم  (۱ درصد از مقدار توصیه شده‌ی روزانه)

فسفر

  ۵ میلی‌گرم (۱ درصد از مقدار توصیه شده‌ی روزانه)

پتاسیم

۳۴.۵ میلی‌گرم (۱ درصد از مقدار توصیه شده‌ی روزانه)

   

ارزش غذایی اعلام شده بر مبنای یک قاشق غذاخوری زعفران (دو گرم) میباشد.

 

ارزش غذایی زعفران

یک قاشق غذاخوری زعفران (دو گرم) حاوی حدود:

 • 6 کالری
 • 1.3 گرم کربوهیدرات
 • 0.2 گرم پروتئین
 • 0.1 گرم چربی
 • 0.1 گرم فیبر
 • 0.6 میلی گرم منگنز 
 • 1.6 میلی گرم ویتامین C
 • 5.3 میلی گرم منیزیم
 • 0.2 میلی گرم آهن
 • 5 میلی گرم فسفر
 • 34.5 میلی گرم پتاسیم

 

نگهداری از زعفران

با توجه به قیمت بالای آن، بعد از خرید بهتراست بدانیم که چطور زعفران رانگهداری کنیم. بايد آن دور از نور و رطوبت نگهداری کرد این گیاه را درظروف شيشه اي يا فلزي دربسته نگهداري نمایید. توجه داشته باشید اسانس آن قابل تبخير شدن است، بنابر این درب ظرف را ببندید درصورت باز ماندن درب ظرف اثرات داروئی و کیفیت آن كاهش می یابد.بهتر است در ظروف فلزی یا شیشه ای نگهداری شود

چرا باید زعفران مصرف کنیم؟

زعفران در پیشگیری و درمان بیماری های عصر حاضر از جمله افسردگی ، سرطان ، کبد چرب و آلزایمر و… موثر است.

فواید زعفران برای زنان چیست؟

زعفران در درمان قاعدگی های نامنظم و کمک به زایمان آسان و همچنین استفاده به صورت ماسک زعفران برای پوست و… موثر است.ادامه  را در مطلب  بخوانید

مزایای استفاده از دمنوش زعفران

فواید زعفران آرام بخش و خواب آور بودن  زعفران است‌.

از دیگر خواص دارویی زعفران رفع نفخ شکم  و درمانگر باد معده است.

استفاده موضعی از زعفران، زخم و سوختگی ها را سریع تر بهبود می بخشد.

خاصیت دیگر زرپران  در درمان حالات تشنجی و درد دندان موثر است.

زعفرون برای درمان آسم موثر است.    

خواص زعفران برای کبد

سرفه را رفع و اثر مفید روی درمان برونشیت دارد.

این گیاه ادرار‌ آور است‌

خوردن چای زعفران باعث هضم غذا می‌شود‌.

 یکی از مهمترین فواید و خواص دارویی زعفرون , نشاط آور  بودن آن است.

روغن زعفران 

روغن زعفرون جهت رفع سردرد و بهبود گرفتگی بینی مفید است، همچنیناز دیگر فواید زعفرون خواب آور بودن  و  تقویت کننده قلب می باشد، یکی از کاربردهای ویژه این روغن تقویت ماهیچه pc مردان است (درمان زودانزالی آقایان(

زعفران برای بهبود ام اس
دانشمندان طی بررسی های زیاد به نقش موثر زرپران در بهبود افسردگی و نیز بیماری  ام اس پی بردند.

سایت ایمپورو ام اس واکینگ، بیان میکند : طلای سرخ حاوی ماده ای به نام «کروسین» است  که از سلول های مغزی در محیط های کشت آزمایشگاهی و سایر مدل های مبتلا به ام اس، مراقبت و محافظت می نماید. این ماده در واقع از آسیب دیدن سلول هایی که غلاف میلین را در مغز تولید می کنند، جلوگیری می کند و مانع از آسیب رساندن به آنها می شود.

میلین اسم لایه ای می باشد  که نقش عایق را برای محافظت از  سلول های مغزی بازی می کند.بر اساس یافته های محققان، مصرف زعفران اصل و درجه یک ، می تواند تورم و فشار سلولی را که منجر به از بین رفتن عایق و تصلب شرائین در مغز می شود را تا حدود  زیادی کاهش داده و موجب بهبود آن گردد.

زعفرون و فواید آن برای سلول های مغزی

 کروسین در حفاظت از سلولهای مغزی نقش مهمی دارد و مانع آسیب به سلولهای مغزی می گردد که چربی تولید می کنند. چربی تولیدی در سلولهای مغز، مانند یک عایق  در اطراف اعصاب مغز عمل می کند. در بیماری ام اس، به دلیل تورم سلولهای مغزی این عایق از بین می رود.

طلای سرخ میتواند سیستم عمومی ایمنی را تقویت کرده و در موارد خاص‌تر، از گسترش سرطان در بدن جلوگیری نماید.عصاره زعفران در بسیاری از موارد می تواند باعث مهار رشد تومورهای مختلف در بدن شده و  در مواردی به عنوان داروی ضد سرطان به کار می رود.

خواص زعفران برای مردان

زعفرون دارای اثرات درمانی جنسی فوق العاده ای برای مردان  وهمچنین زنان است که هم در طب سنتی به آن اشاره شده و ونیز در طب جدید از ان استفاده می شود.

تقویت قوای جنسی با زعفران

مصرف زعفرون تاثیر زیادی بر تقویت و ناتوانی جنسی در زنان و مردان دارد. مصرف طلای سرخ چه بصورت دم کرده و یا شربت زعفران می تواند تاثیر بسیار زیادی در تقویت قدرت جنسی مردان و زنان داشته باشد. مصرف saffron-syrup بعنوان یک گیاه سرشار از خواص می تواند بسیار مفید تر از مصرف داروهای شیمیایی افزایش میل جنسی باشد. البته  مصرف بیش از اندازه ی زعفران ممکن است بدن را با مشکلاتی مواجه کند .به همین خاطر سعی  کنید در مصرف زعفران حد اعتدال را رعایت کنید تا بیشتر از خواص آن بهره ببرید تا از مضرات آن.

زعفران برای درمان ناتوانی جنسی

مطالعاتي  که اخیرا در مشهد صورت گرفته است  ثابت كرد زعفران اثر درماني قابل توجهي بر درمان ناتواني جنسي در مردان دارد. ناتواني  هاي جنسي از بيماريهاي شايع در مردان است . بر اساس آمارهاي رسمي ‪ ۱۵۰ميليون نفر در سراسر جهان بهاین نوع بیماری مبتلا هستند.

 اثر درماني آن بر ناتواني جنسي مردان در بررسي و مطالعه‌اي كه بر روي ‪ ۲۰بيمار در بيمارستان قائم مشهد صورت گرفت اثبات شد.

خواص دارویی زعفران در درمان ناتوانی جنسی

استاد دانشگاه علوم پزشكي مشهد گفت: بعد از انجام آزمايشهاي دقيق و پرسش از بيمار و رجي‌اسكن(‪ (Rigiscanبه مدت۱۰روز و هر روز يك قرص ‪ ‪۲۰۰ميلي گرمي از این گیاه به بيماران داده شد تا استفاده کنند.

 در دهمين روز از انجام تحقيق دو قرص ‪ ۴۰۰ميلي گرم زعفران و عصاره آن در اختيار بيماران مبتلا به ناتوانی جنسی قرار گرفت و بعد از آن بيماران با دستگاه رجي‌ اسكن مورد آزمايش های مختلف قرار گرفتند كه نتيجه آزمایش افزايش قابل توجه قدرت جنسي مردان بیان شد.

مطالعات اخیر درباره زعفران

خواص درمانی زعفران آن را یکی از ادویه های مورد نظر در سراسر جهان ساخته است. برخی از مطالعات اخیر در مورد،خواص زعفران در سال 2016 نشان می دهد که زرپران به طور یکسان می تواند به عنوان روان کننده،  استفاده شود و همچنین باعث ایجاد قاعدگی شود.

تقویت حافظه با زعفران 

عصاره زعفران، به ویژه عصاره کروکین در درمان اختلال روانی که در اثر پیری ایجاد می شود، بسیار موثر است. همچنین زعفران در درمان ضایعات حافظه، بیماری پارکینسون و التهاب در  کشور ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد.

 زعفران برای پوست
تاثیر زعفران بر پوست : با شروع فصل  زمستان,گاهی پوست افراد خشک و تیره رنگ می گرددد.از ترکیب زعفران و عسل برای بازگرداندن لطافت و درخشندگی به پوست می توان خیلی خوبی استفاده کرد.

چند رشته از آن را با یک قاشق عسل اعلا اضافه کنید.عسل و زعفرون را باهم کاملا مخلوط کنید و به پوست بزنید.ویژگی آب رسانی عسل و درمان کنندگی زعفرون , گردش خون را در پوست بدن و بویژه صورت بهبود می بخشد و درخشندگی فوق العاده ای  را به پوست  می بخشد.

فواید دارویی زعفران برای پوست

روشن کردن پوست

از دیگر مزایای  زعفران برای پوست ، روشن کردن پوست صورت با آن است. طلای سرخ به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد به درمان لکه های تیره پوست کمک کرده و باعث روشن تر و سفید تر شدن رنگ پوست می شود. که در زیر به تعدادی از این روش ها اشاره ای می کنیم امیدواریم که کاربردی باشد و بتوانید برای روشن کردن پوست صورت از آن استفاده کنید.

خواص شیر و زعفران برای پوست صورت :چند رشته زرپران را در مقداری شیر بریزید و صبر کنید تا زمانی که رنگ شیر تغییر کند مدت زمان نیم ساعت برای این عمل می تواند مفید و کافی باشد. وسپس مقداری پودر سندل سفید (چوب معطر هندی)را به آن اضافه کنید واز این ماسک تهیه شده به صورت و گردن خود بزنید.۱۵ تا ۲۰ دقیقه تامل کنید وبعد صورت خود را کاملا بشویید . استفاده مدام از این ماسک (شیر+زعفرون+پودر سندل) میتواند به روشن تر شدن پوست کمک شایانی کند.

این گیاه در تولید محصولات زیبایی زیادی  مورد استفاده قرار میگیرد . یکی از دلایل این امر این است که زعفران دارای خواص ضد التهابی است که در برابر پیری، اگزما، پوست مرده و روشن کننده پوست و غیره می تواند مفید باشد.

 زعفران به عنوان کرم شب

برای استفاده از این گیاه به عنوان کرم شبانه، با مخلوط کردن ماست، شیر و زعفرون، را با هم مخلوط کنید. روی صورت خود اعمال کنید و و بگذارید تا صبح بماند. سپس صبح با یک پاک کننده  تمیز کنید. یا فقط یک قاشق زعفران را با مرطوب کننده خود مخلوط کنید و سپس صبح تمیز کنید. این کار را حداقل دو بار در هفته برای  جوان و زیباسازی پوست خود انجام دهید.

فایده زعفران برای درمان کشش عضلات

یکی دیگر از خواص زعفرون درمان کشش عضلانی است . این گیاه می تواند در برابر علائم کششی بسیار موثر باشد. برای استفاده،زرپران را با شیر یاشیر خام مخلوط کنید و روی مناطق آسیب دیده اعمال کنید.

خاصیت زعفران برای حذف موهای صورت

مخلوط کردن نخود (آرد ) همراه با زعفران و روی صورت خود بمالید. این باعث می شود رشد موهای صورت جلوگیری شود. این کار را به  طور منظم به مدت یک ماه انجام دهید تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

خاصیت زعفران برای پوست و رنگدانه پوست
این گیاه در برابر رنگدانه و برنزه بسیار موثر است. برای تهیه ماسک ، پودر آن را همراه با آب خیار یا لیمو مخلوط کنید و روی منطقه آسیب دیده اعمال کنید. سپس بعد از 20 دقیقه با آب معمولی شسته شود. اگر بخواهید نتایج موثری داشته باشید، باید این کار را به طور مرتب تکرار کنید.

 زعفران برای پاشنه های ترک خورده

اگر پاشنه های ترک خورده دارید، سپس یک مخلوط چند قطره روغن کرچک یا روغن نارگیل و 3.5 قاشق زعفران را روی پاشنه های آسیب دیده برای حدود 10 دقیقه بمالید.

فواید زعفران برای مشکلات پوستی
ظلای سرخ یک عامل ضد عفونی کننده طبیعی است و به همین ترتیب در برابر شرایط پوستی نظیر پسوریازیس و اگزما و غیره هنگامی که با شیر مخلوط می شود، موثر است.

درمان آفتاب سوختگی با زعفران

یکی دیگر از فواید زعفران درمان آفتاب سوختگی است.اگر شما به واسطه موقعیت شغلی خود  مدت زیادی را جلوی آفتاب بوده‌اید یا برنزه کرده‌اید، مقداری زرپران را به مدت یک شب در شیر پر چرب بریزید و بخیسانید. بعد از این مدت با انگشت آن را به پوست برنزه شده بمالید. این ترکیب به طرز باور نکردنی  اثر آفتاب سوختگی را از بین می‌برد و همچنین درخشندگی پوست را دو چندان می کند.

زعفران در بارداری

بر اساس یک مطالعه‌ی در دانشگاه های ایران ،زرپران می‌تواند آمادگی رحم را در دوران بارداری برای زایمان در زنان را افزایش دهد. زرپران بیش‌ترین تاثیر را در کوتاه شدن سرویکس و نازک شدن دیواره‌های آن دارد. همچنین تعداد انجام زایمان سزارین در میان بانوانی که زعفران مصرف می‌کردند، کم‌تر بوده است.

فواید درمانی زعفران برای زنان

برعکس، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که این گیاه همچنین می‌تواند برای سقط جنین  ( پایان دادن به بارداری) مورد استفاده قرار گیرد. لطفا در این رابطه با پزشک خود مشورت کنید.

زعفران برای درمان حساسیت ها در بانوان

یکی از عوارضی که در بارداری و بعداز آن مادران را تهدید می کند ، آسیب پذیر شدن مادران و ضعیف شدن سیستم ایمنی در برابر حساسیت‌ها است. با اضافه کردن زعفرون به رژیم غذایی می‌شود سیستم ایمنی خود را تقویت کرده و با حساسیت‌ها  و آلرژی ها مبارزه کرد. زیرا این گیاه سرشار از ویتامین C  و آنتی اکسیدان های مفید است که از کودک و مادر محافظت می‌کنند.

درمان تاخیر بلوغ در دختران با زعفران

این گیاه تا حدودی اثر محرک عمومی خوبی  بر دخترانی که دچار بلوغ دیر رس هستند دارد. خرد کردن یک قاشق زرپران در یک قاشق شیر می تواند باعث تحریک هورمون ها برای ایجاد اثر مورد انتظار  در بانوان و دختران باشد.

زرپران به عنوان افزودنی مواد غذایی

این گیاه  فقط عنصر سلامت کامل است .به طوری که  به هر نوع ظرف و غذایی اضافه می شود. زرپران عطر و طعم جادویی و رنگ طبیعی در غذا را به ارمغان می آورد، و آن را بسیار خوشمزه می سازد.

پیشگیری از نابینایی در کهنسالی با زعفران

دانشمندان و محققان علوم پزشکی می گویند: راز پیشگیری از نابینایی در سال های پیری، درمصرف زعفران نهفته است.محققان طی بررسی های خود مشخص کردند که مصرف روزانه این گیاه در غذا به تولید سلول های حساس چشمی، که برای دید ضروری هستند، کمک شایانی  می کند.

به گزارش تایم آو ایندیا، مطالعات انجام شده بر روی حیوانات نشان می دهد که یک رژیم غذایی حاوی زعفران می تواند از چشم ها در برابر آسیب های ناشی از نور درخشان خورشید محافظت کرده و پیشرفت بیماری های ژنتیکی مانند التهاب رنگدانه ها را کم کند.
 محققان همچنین یافتند که طلای سرخ تاثیر ملموس و مفیدی  در افراد مبتلا به تخریب ماکولای چشم وابسته به سن دارد که رایج ترین  علت نابینایی در کهنسالی است.

 

فواید عفران و چربی خون

طب تحقیقاتی که جدیدا رو خواص زعفران بر روی قلب انجام شده است زعفران از افزایش کلسترول و تری گلیسرید و چربی بد خون در بدن انسان جلوگیری می کند و از رسوب آنها در عروق جلوگیری می‌کند.

 همچنین در بیمارانی که دچار حمله قلبی شده‌اند، زعفران اندازه، محلی که گرفتگی خون در قلب را کاهش داده و از آسیب در عضله قلب جلوگیری می‌کند.

 همچنین عملکرد بطن چپ قلب را در مواجهه با عوامل آسیب رسان محافظت می‌کند و اثرات ضد فشار خون آن نیز کاملا به اثبات رسیده است.

طرز تهیه دمنوش زعفران :

مقداری زرپران یا پودر آن را به آب جوش اضافه کنید و بگذارید 5 تا10 دقیقه بماند تا دم بکشد، چای شما آماده است می توانید آن را با لیمو ترش و عسل ترکیب کرده و میل کنید همچنین میتونید مقدار 3/1 قاشق چایخوری زعفران رو در یک قوری به همراه چای قرار بدید تا دم بکشه و به همرا نبات یک چای زعفران خوش عطر و طعم نوش جان کنید.

طریقه دم کردن چای زعفران

مقدار یک قاشق چایخوری از طلای سرخ  خشک شده رو کاملا پودر کنید و در یک قوری کوچک که حاوی حدود یک استکان آب جوش هست بریزید و درش رو بذارید. مثل چای اون رو روی حرارت غیر مستقیم کتری یا سماور قرار بدید تا در طول 20 دقیقه تا نیم ساعت به آرامی رنگ پس داده و غلیظ شود. از این مایع میتوانید برای خوش رنگ  و خوش طعم کردن غذاهاو مخصوصا برنج استفاده کنید.

برای اطلاع از قیمت زعفران ، روی لینک زیر کلیک کنید : 

 

قیمت روز زعفران

 

بسته بندی زعفران

بسته بندی زعفران