تشخیص زعفران مرغوب

زعفران خوب و خالص را می توان از طریق رنگ و بو تشخیص داد. رنگ زعفران قائنات مرغوب، زرد مایل به نارنجی قرمز است. در ضمن زعفران بوی بسیار مطبوع و نافذی دارد به طوری که هر چه بوی زعفران بیشتر باشد، یعنی تازه تر است. نباید فراموش کرد که بوی کم نشانه کهنه بودن زعفران یا خالص نبودن آن است.

طعم و رنگ خوب زعفران به نوع زعفران هم بستگی دارد. در غذا هرچه زعفران غلیظ تر باشد، رنگ آن زرد پررنگ ، زرد مایل به طلایی یا قرمز می شود. هرچه رقیق تر باشد، رنگ آن کمتر می شود. اگر زعفران تازه باشد و دور از گرما، نور آفتاب و رطوبت در ظروف شیشه ای در بسته در شرایط خوب نگهداری شده باشد و از نظر اکولوژیک کشت آن در شرایط آب و هوایی مناسب باشد، مزه و بویش بهتر خواهد بود.

زعفران کشمیری

کشمیر به عنوان دره گل ها شناخته می شود. از میان محصولات متنوع در این منطقه، زعفران جایگاه خاصی را از نظر اهمیت و کاربرد به خود اختصاص داده است. زعفران در دو منطقه از کشمیر کشت می شود. یکی از این دو مناطق با نام پامپور شناخته می شود. این منطقه شهرت جهانی در زمینه کشت زعفران دارد. به همین دلیل از آن با نام شهر زعفران کشمیر یاد می شود. این شهر سبز به عنوان محیطی بسیار عالی و دلپذیر برای کشت زعفران به حساب می آید.

 از خصوصیات زعفران کشمیری می توان به رشته های بلند و ضخیم (Stigma) موجود در آن اشاره کرد. این رشته ها از رنگ قرمز تیره ای برخوردار هستند. کیفیت خاک، آب و هوای مناسب از عوامل اصلی برای سایز بزرگ رشته های زعفران در این مناطق به حساب می آیند. در کشمیر سه نوع زعفران وجود دارد. لاچا زعفران (Lachha saffronمونگرا زعفران (Mongra saffron) و زردا زعفران (Zarda saffron). زعفران کشمیری با داشتن رایجه ای دلپذیر و طعمی متفاوت از محصولات مهم در آشپزی به حساب می آید. در حالی که ایران در حدود 70 درصد از تولیدات جهانی زعفران را در اختیار دارد، به گمان عده ای زعفران کشمیری بالاترین کیفیت را در سطح جهانی از آن خود کرده است.

در حالی که زعفران در مناطق محدودی به جز ایران کشت می شود، از لحاظ طعم، رنگ و کیفیت، هیچ نوع رقیبی برای زعفران ایرانی وجود ندارد.

 چند نکته مهم از لحاظ کیفیت در زعفران وجود دارد.

  1. تاریخ تولید و برداشت به موقع زعفران از اهمیت بالایی برخوردار است.
  2. شیوه کشت زعفران از اهمیت حیاتی در کیفیت آن برخوردار می باشد.

قدرت رنگ دهی به عنوان تنها ابزار اندازه گیری برای کسب اطمینان نسبت به کیفیت مطلوب زعفران به حساب می آید.

زعفران ایرانی عموما به رنگ قرمز لاکی است که انتهای آن نسبت به سایر قسمت ها روشن تر می باشد. این عوامل به خوبی زعفران مرغوب را از نوع نا مرغوب مشخص می کند.

  • زعفران رایحه قوی و تازه ای دارد.
  • در کف ظرف هیچ نوع شکستی دیده نمی شود.
  • هیچ نوع قسمت زرد و یا سفید رنگی به همراه رشته های قرمز رنگ وجود ندارند.
  • رشته های زعفران خشک و شکننده هستند.

ایران بسیاری از محصولات کشاورزی خود را صادر می کند و زعفران به عنوان یکی از این محصولات به حساب می آید. در حدود 70 درصد از نیاز جهانی به این محصول از طریق ایران تأمین می شود. ایران سالانه در حدود 250 تن زعفران تولید می نماید. به باور بسیاری، اولین گروه از افراد که اقدام به استفاده از زعفران در محصولات غذایی خود نمودند، ایرانی ها بودند.

 

کشت گلخانه ای زعفران

در حال حاضر چین به دو صورت به بازار زعفران ایران لطمه زده است یكی از طریق كشت زعفران به صورت «گلخانه ای» و دیگری از طریق فروش «زعفران تقلبی و بی كیفیت» با نام زعفران ایران.
با توجه به افزایش کشت گلخانه ای زعفران و سود دهی بیشتر کشت این محصول در مقایسه با روش های سنتی، بخش عمده ای از تاجران چینی نیز تمایل خود را برای سرمایه گذاری و برداشت محصول در این زمینه اعلام کرده اند.

استان ارومچی و شهر 'شین جیان' یكی از شهرهایی است كه اكنون زعفران در آن كشت می شود علاوه بر این منطقه در شهر 'چونگ مینگ' نیز این محصول مهم كشت می شود.
اما غیر از این دو شهر، زعفران در شهرهای 'ژجیانگ' و 'هنان' نیز كشت می شود، در شهر ژجیانگ به علت ضعیف بودن خاك و پیازچه، زعفران تولید بسیار كمی دارد و در 'هنان' هم به دلیل هوای سرد، رشد زعفران بسیار كم است و در هوای باز منجمد می شود.
اگرچه این فراورده در چین کاشت و فروخته می شود اما قابلیت رقابت با زعفران ایرانی را ندارد و آب و هوای بیشتر مناطق چین نیز برای پرورش آن مناسب نیست.
زعفران كشت چین، از لحاظ ظاهر درشت تر و بلندتر از زعفران ایرانی است ولی مرغوبیت زعفران ایران را ندارد و نكته جالب اینكه زعفران چینی گرانتر از زعفران ایرانی خرید و فروش می شود و اكثر تجار چینی در غرب چین در منطقه شینیگ و ارومچی بیشتر در تجارت زعفران مشغول هستند.

 زعفران افغانستان

افغانستان با داشتن آب وهوای خوب برای کشت و برداشت حاصلات بهتر زعفران مناسب است و بربنیاد ارزیابی‌ها اگر این گیاه صنعتی به‌گونه‌ی لازم کشت شود، حاصلات آن تا سه برابر نسبت به کشورهای دیگر افزایش می‌یابد.
از زغفران به‌عنوان طلای زراعتی یاد می‌کنند. گفته می‌شود هر کیلو زعفران در ولایت هرات در حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار افغانی به فروش می‌رسد. قیمت جهانی برای یک کیلو زعفران افغانستان دو هزار دلار و تقاضا برای این زعفران در بازارهای جهانی رو به افزایش است. انستیتوی جهانی ذایقه و کیفیت که مقر آن در بروکسل قرار دارد، اعلام کرده است که زعفران افغاسنتان بهترین و با کیفیت‌ترین زعفران در جهان است

افغانستان برای صادرات زعفران به آمریكا، هند و چین هیچ مانع تعرفه‌ای ندارد و در مدت كمی طرفداران بسیاری به دست آورده است. از سال 2013 تاكنون زعفران افغانستان برای سه دوره متوالی بهترین زعفران جهان از لحاظ كیفیت شناخته شده و توانسته رقبای قدری چون اسپانیا و ایران را كنار بزند؛ به طوری كه در ماه مارس 2019 امارات متحده عربی خواستار خرید كل تولیدات زعفران افغانستان به صورت یكجا در آینده ای نزدیك شد.

 

برای اطلاع از قیمت زعفران ، روی لینک زیر کلیک کنید : 

 

قیمت روز زعفران

 

بسته بندی زعفران

بسته بندی زعفران