این روزها با افزایش روزافزون قیمت زعفران و کمیاب شدن آن افراد سودجو متعددی با راه اندازی وبسایت و تبلیغات و بدون هیچ شماره ثبت و مجوز معتبر و برندی اقدام به فروش زعفران تقلبی میکنند که عده ای از مشتریان ندانسته در دام آنها گرفتار میشوند که متاسفنه قابل پیگیری نیز نمیباشد.

شرکت تعاونی زرّین دانه آلنج قصد دارد با متحد کردن صنف زعفران قائنات و کشاورزان زعفرانکار اتحادیه زعفران قائنات را با هدف فروش صحیح و سالم این محصول با ارزش و کوتاه کردن دسته واسطه گران و متقلبان و خرید یا فروش تضمینی زعفران آن ها اقدام نماید.

علی حسینی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با اشاره به صحبت‌های مسئولان جهاد کشاورزی در رابطه با ورود زعفران به بورس کالا افزود: عرضه طلای سرخ در بورس کالا مزیت‌های زیادی دارد، از جمله اینکه ایران بعنوان بزرگ‌ترین تولید کننده زعفران می‌تواند در بحث قیمت گذاری جهانی و مدیریت وضعیت تولید آن تأثیرگذار باشد.

فصل برداشت سال 91 که از اواسط آبان ماه شروع گردید  و بعد از 20 روز تقریباً به اتمام رسید خبراز کاهش چشمگیر تولید زعفران داشت که اثرات آن در قیمت زعفران روز به روز بیشتر مشخص میگردد.

در چند ماهه اخیر با توجه به نوسانات ارز و طلا ،اکثر واردکنندگان کالا رو به صادرات زعفران یا همان معامله پایاپای آورده اند که این امر در افزایش 80 درصدی زعفران در این چند ماهه تاثیر بسزایی داشته است و باعث افزایش قیمت زعفران شده است.